Zobacz więcej

Orkiestra Parafialna
festyn 2017 - orkiestra
Ogród Biblijny
Wnętrze Kolegium
Wirydarz
Uroczystość 3 maja
Widok na bazylikę
Ogród bibllijny
Panorama
Ogród biblijny
Ogród Biblijny
Poświęcenie 2016
Plac kościelny
Bazylika
Wieże bazylki
Stara Wieś
Ogród Biblijny
Panorama
Ogród biblijny
Ogród biblijny
Ogród Biblijny
Adam i Ewa w Raju

Licznik

Od 01.04.2017
195666
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
218
846
218

Twoje IP: 54.224.184.33
25-09-2017 08:06

OnLine

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 25 Września.

Cytat: „Najwyższa Boga dobroć, niezmierzona miłość, i serce ojcowskie chętniejsze są do udzielania nam doskonałości, niż my do jej szukania.”
Komentarz: Źródłem niewyczerpanem, wciąż płynącem Bóg jest, ubóstwo nasze gnuśności przypiszmy, że do źródła tego nie zbliżamy się. Lubi Bóg dobrze czynić: bo gdy jest hojnym, pokazuje się Bogiem. Skąpstwo nasze jest wielką Boga obrazą: bo albo go mamy za biednego, albo za nieszczodrego, a jedna i druga myśl jest bluźnierstwem. Ani na chęci, ani na możności mu nie zbywa. Kto mniej otrzymuje, to dlatego, że mniej pragnie, o mniej prosi. Dobrodziejstwa Boże więzami są, kto je przyjmuje, traci wolność; szczęśliwa niewola, która nas z Bogiem wiąże! On z nami, a my z nim przez naśladowanie łączymy się, tem doskonalsi, im Chrystusowego życia bliżsi. Podstawą cnoty jest postęp: w dobrem nikt stać nie może, jeśli się nie posuwa, to się cofa. Zawsze przeciw prądowi wody płynąć musimy, abyśmy przez jej fale nie zostali pochłonięci.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony

Boot template designed by starawies.net