Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Ogród Biblijny
Adam i Ewa w Raju
Wirydarz
Kwadrat wewnątrz kolegium
Plac kościelny
Widok ogólny
Ogród Biblijny
Adam i Ewa
Plac kościelny
Widok na wejście do kolegium i bazyliki
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny

Licznik

Od 01.04.2017
1219379
Dzisiaj
Wczoraj
Ostatni miesiąc
520
3510
66441
Twoje IP: 3.88.161.108
20-04-2019 06:29

OnLine

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 20 Kwietnia

Cytat: „Nietylko patrząc na niebo i na gwiazdy, ale i na małe ziółko, na rzecz najmniejszą, ten co Boga zna, zaraz w sobie miłość ku niemu wzniecić potrafi, miłością się zapalić, do miłości pobudzić.”
Komentarz: Jak ogień bez żadnej pomocy, siłą swej natury wznosi się do góry; tak i serce miłujące Boga, aby się doń wzniosło, nim zajęło, ani napomnienia, ani przewodnika, ani drabiny nie potrzebuje. Siłą wewnątrz ukrytą samo się w tę stronę zwraca i sprawia, że człowiek bardziej tam, niż tu duszą przebywa. Bardzo przenikliwe są miłości oczy, zbadaniem rzeczy nazewnątrz nie zadawalniają się; ale wnikają głębiej, przedostają się do wnętrza, i od stworzenia podnoszą się do Stwórcy. Gdzie miłość, tam oczy, zarówno ciała, jak i duszy. Można oczy pozbawić słońca, ale nie Boga; kto miłuje, ten go widzi wszędzie, czy jest widomy, czy niewidomy. Nawet gdy śpi, sercem czuwa; i tam to serce ma, gdzie miłość się zwraca; niczem go powstrzymać nie można od tej podróży: ani przestrzenią, ani ciemnościami, ani innemi jakiemikolwiek zaporami. G dzie skarb twój, tam i serce twoje. Kto na oczy choruje, komu oczy co zasłania, ten zawsze ma tę zasłonę przed sobą, na cokolwiekby patrzał: tak miłujący tylko Boga, gdziekolwiek się obróci, wszędzie go poznaje, wszędzie znajduje, wszędzie widzi.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony