Zobacz więcej

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Ogród Biblijny
Adam i Ewa w Raju
Wirydarz
Kwadrat wewnątrz kolegium
Plac kościelny
Widok ogólny
Ogród Biblijny
Adam i Ewa
Plac kościelny
Widok na wejście do kolegium i bazyliki
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny

Licznik

Od 01.04.2017
858226
Dzisiaj
Wczoraj
Ostatni miesiąc
1448
3491
69892
Twoje IP: 54.80.188.87
22-10-2018 09:54

OnLine

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Października

Cytat: „Gdy się do cnoty przykładacie, już tem samem o zbawieniu bliźniego myślicie.”
Komentarz: Najlepiej się czasu używa, gdy go się właściwie używa. Gdy nadchodzą żniwa, użyć go należy na żniwa; ale żeby żniwa poszły dobrze, potrzeba ochoty; gdy jej nie ma, to nie wiele zrobimy. Duch nadaje życie tym czynnościom, które dotyczą wewnętrznego pożytku bliźniego; bez ducha praca jest nieskuteczną; o uszy się obija, ale do serca przeniknąć nie zdoła głos, który wymową tylko, nie duchem jest ożywiony. Jak najlepsza armata nic nie zrobi bez ognia, tak najzdolniejszy człowiek nic bez Ducha; wszelkie tu przygotowania, wysiłki i trudy pozostaną daremne. Żadne Apostolstwo tyle pożytku nie przynosi, ile to, które siły swej gorliwości zwraca najprzód do siebie; nikt dla ciebie od ciebie nie jest bliższym; świętość, którą chcesz widzieć w innych, pierwiej przedstaw na sobie.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony

* * *