mapa serwisu   |   kontakt / dojazd
Get the Flash Player to see this rotator.

Poleć znajomemu: Ogłoszenia - 4 niedziela Wielkanocna 29. 04. 2012 r.
Drukuj: Ogłoszenia - 4 niedziela Wielkanocna 29. 04. 2012 r.
4 niedziela Wielkanocna 29. 04. 2012 r.
Jestem Dobrym Pasterzem...
1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Z tej okazji kazania na Mszach Św. wygłosi dzisiaj Diakon Bartłomiej Data. Nieszpory o 16.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.

2. W poniedziałek przypadają imieniny Ks. Bpa Mariana Rojka, Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

3. We wtorek, o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe będą w dni powszednie  o godz. 18:00, a w niedzielę o 16:30. Zapraszamy także na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

4. Także we wtorek, po wieczornej Mszy Św. spotkanie Akcji Katolickiej w sali koło furty.

5. W czwartek 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej Msze święte będą w porządku niedzielnym. Nabożeństwo Majowe rozpocznie się wyjątkowo o godz. 16:15 i zakończy się procesją z obrazem Matki Bożej. O godz. 17: 00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Zbiórka strażaków przed Domem Strażaka o 16:00. Tak strażaków, jak i pozostałych wiernych, zapraszamy do udziału w nabożeństwie i w Eucharystii. Całość uroczystości zakończy koncert orkiestry parafialnej.

6. Uroczystość Królowej Polski jest okazją do szczególnej modlitwy za Ojczyznę i rodaków na emigracji. Zachęcamy tak do modlitwy, jak i do wywieszenia flag narodowych oraz maryjnych, jako wyraz naszego patriotyzmu i polskości.

7. Także 3-go maja oraz w niedzielę 6-go maja, po Mszach Św., nasze Marianki będą  zbierać datki do puszek na wyjazd wakacyjny w góry. Niech nasza hojność będzie dla nich zachętą do dalszej pracy w uświetnianiu Mszy Św. dla dzieci i przy innych uroczystościach. W imieniu Marianek składamy już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie.

8. W tym tygodniu przypada również Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
- W Pierwszy Piątek:
- do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
- o 6:00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- o 16:30 Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i starszych.
- o 17:00 Msza św. dla dzieci.
- o 18:00 Nabożeństwo majowe.      
- o 18:30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia                                 
- W Pierwszą Sobotę  Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią o 6:00 rano.

9. W związku z przygotowaniem bazyliki do uroczystości 1-ej komunii Św., Nabożeństwo Fatimskie zostaje przeniesione na 2-gą sobotę miesiąca, czyli na 12 maja i rozpocznie się o godz. 20:00. Po nabożeństwie Msza św. o  21:00.

10. Także z racji 1-szej komunii Św., adoracja z 1-szej niedzieli m-ca jest przeniesiona na 2-gą niedzielę maja, czyli na 13 maja.

11. Pierwsza Komunia dzieci będzie miała miejsce w naszej parafii za tydzień, czyli 06.05.2012, na Mszy św. o godz. 10:30. Z tej racji prosimy wiernych, aby w tym dniu wybrać inną Mszę św. i umożliwić dzieciom i ich rodzinom spokojny udział w tej uroczystości. 

12.  Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i najbliższych, będzie w sobotę 5-maja od 8.30.

13.  Z radością informujemy, że dnia 26 maja 2012, godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, nasz Rodak-Diakon Bartłomiej Data, otrzyma święcenia kapłańskie. Gdyby ktoś z wiernych wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu święceń, jest zobowiązany w sumieniu, poinformować o tym proboszcza parafii lub Rektorat Seminarium w Przemyślu.

14.  Ogłoszenia „Caritas-u” odnośnie programu żywnościowego, Pani Sołtys odnośnie odbioru odpadów azbestowych oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Brzozowie, są dostępne w gablocie parafialnej.

15.  Msza Św. za + Małgorzatę Dydek od klasy II A Gimnazjum zostanie odprawiona 24 maja 2012 o godz. 18.30.

16.  Sklepik parafialny czynny w niedzielę po Mszach Św. przedpołudniowych.

17. Sprzątanie kościoła przed uroczystością I-szej Komunii powierza się rodzicom klas 1-szych, którzy, zgodnie ze zwyczajem parafii, pomagają w przygotowaniach do 1-szej Komunii św.
Rodziców zapraszamy:
- w środę na godz. 8.00 do sprzątania kościoła i placu oraz do pomocy przy dekoracji.
- w piątek na 8:00 do pomocy przy dekoracji kościoła grupę z  kl.1b,  
- w sobotę po Mszy św. wieczornej rodziców z kl. 1a.  

18. Różaniec św. odśpiewają Róże:
  9 Pani Bronisławy Fiejdasz
10 Pani Heleny Boroń
12 Pana Henryka Zaręby


Projekt, zdjęcia i wykonanie: NetSoftware
© Wszelkie prawa zastrzeżone Kolegium Ojców Jezuitów Stara Wieś 2010Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013

Tytuł projektu: „Jezuicka Perła Podkarpacia w Starej Wsi – ochrona dziedzictwa kulturowego”