Zobacz więcej

Uroczystość 3 maja
Widok na bazylikę
Ogród Biblijny
Poświęcenie 2016
Ogród biblijny
Ogród Biblijny
Panorama
Ogród biblijny
Ogród biblijny
Plac kościelny
Bazylika
Ogród Biblijny
Wnętrze Kolegium
Wirydarz
Ogród bibllijny
Panorama
Orkiestra Parafialna
festyn 2017 - orkiestra
Wieże bazylki
Stara Wieś
Ogród Biblijny
Adam i Ewa w Raju

Licznik

Od 01.04.2017
195612
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
164
846
164

Twoje IP: 54.224.184.33
25-09-2017 07:57

OnLine

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 25 Września.

Cytat: „Najwyższa Boga dobroć, niezmierzona miłość, i serce ojcowskie chętniejsze są do udzielania nam doskonałości, niż my do jej szukania.”
Komentarz: Źródłem niewyczerpanem, wciąż płynącem Bóg jest, ubóstwo nasze gnuśności przypiszmy, że do źródła tego nie zbliżamy się. Lubi Bóg dobrze czynić: bo gdy jest hojnym, pokazuje się Bogiem. Skąpstwo nasze jest wielką Boga obrazą: bo albo go mamy za biednego, albo za nieszczodrego, a jedna i druga myśl jest bluźnierstwem. Ani na chęci, ani na możności mu nie zbywa. Kto mniej otrzymuje, to dlatego, że mniej pragnie, o mniej prosi. Dobrodziejstwa Boże więzami są, kto je przyjmuje, traci wolność; szczęśliwa niewola, która nas z Bogiem wiąże! On z nami, a my z nim przez naśladowanie łączymy się, tem doskonalsi, im Chrystusowego życia bliżsi. Podstawą cnoty jest postęp: w dobrem nikt stać nie może, jeśli się nie posuwa, to się cofa. Zawsze przeciw prądowi wody płynąć musimy, abyśmy przez jej fale nie zostali pochłonięci.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony

Boot template designed by starawies.net