Zobacz więcej

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Ogród Biblijny
Adam i Ewa w Raju
Wirydarz
Kwadrat wewnątrz kolegium
Plac kościelny
Widok ogólny
Ogród Biblijny
Adam i Ewa
Plac kościelny
Widok na wejście do kolegium i bazyliki
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny

INDYWIDUALNE REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW w Starej Wsi

W naszym Domu Zakonnym istnieje możliwość - dla kapłanów diecezjalnych i zakonnych - odprawienia indywidulanie rekolekcji pod kierunkiem O. Tadeusza Hajduka SJ .

Ze względów lokalowych w najbliższych miesiącach, w tym samym czasie możemy przyjąć najwyżej kilka osób równocześnie zapewniając im mieszkanie w jednoosobowym pokoju z łazienką.
Stąd konieczność wcześniejszego umówienia się z prowadzącym, który także daje w ciągu roku rekolekcje poza domem i nie zawsze jest dyspozycyjny w Starej Wsi.

O. Tadeusz Hajduk posiada długie doświadczenie szczególnie w dawaniu rekolekcji ignacjańskich, będąc dyrektorem naszych Domów Rekolekcyjnych {Częstochowa 1997 – 2004, Zakopane 2004 – 2009). Ostatnie 7 lat spędził w Starej Wsi jako magister nowicjatu.

Istnieje zatem możliwość odprawienia pod jego kierownictwem 8–dniowych rekolekcji Ignacjańskich, dowolnego tygodnia lub syntezy tematycznej [przynajmniej kilkanaście różnych tematów możliwych do podjęcia].

O. Hajduk dawał także w ostatnich latach kilkakrotnie 3–dniowe rekolekcje kapłańskie w różnych diecezjach. Można więc i na takowe się umówić i albo skorzystać z tematów podjętych na wcześniej dawanych rekolekcjach, albo umówić się na jakąś inną formę i tematykę.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy bezpośrednio z o.Tadeuszem Hajdukiem SJ: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik

Od 01.04.2017
620089
Dzisiaj
Wczoraj
Ostatni miesiąc
1318
1454
59616
Twoje IP: 54.81.195.140
20-07-2018 19:53

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 20 Lipca

Cytat: „Kto dla Boga wszystkiego opuścić nie chce; niech wszystko przynajmniej ku niemu odnosi, za wszystko dziękuje; na pozór to wiele, a w istocie mniej, niż ono jedno, o którem Chrystus powiedział, że jest niezbędne.”
Komentarz: Jakkolwiek trudno 1, nie jest jednak niemożebnem przy bogactwach niebo sobie otworzyć. Są one przeszkodą, nie zagubą zbawienia; złemi nie są, chyba że je takiemi uczyni używanie lub przywiązanie. Mają i bogactwa swoją dobrą stronę. Któżby biednego wsparł, któżby świątynie i ołtarze wznosił; gdyby ubogimi byli wszyscy? Gdyby nie było bogatych, nie żyliby ubodzy; bo znikąd nie mieliby pomocy, niktby ich nie wspierał. Nie wszystkich do tego samego doskonałości stopnia powołał Bóg. Kto chce być najlepszym, niech się stara, aby w tym stopniu, na którym go Bóg umieścił, był dobrym; bo nie zaraz zły, kto nie najlepszy. Nie tak na bogactwa patrzeć należy, jak na serce. Często mniej jest wart bogacz przy klejnotach i złocie, niż ubogi przy swym pługu; i o tyle bogacz większej godzien jest pogardy, o ile lichszem jest to, w czem się do szaleństwa rozmiłował.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony

* * *