1. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą Wielkiego Postu. Po południu GORZKIE ŻALE o godz. 16.00. Wieczorna Msza św. o 17.00. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczane na potrzeby naszej bazyliki. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Bożego grobu.

2. Po Mszach świętych, Caritas Parafialna , zbiera dzisiaj ofiary do puszek na operację Huberta Pelca. Zachęcamy do ofiarności, by w ten sposób umożliwić Hubertowi powrót do zdrowia.

3. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. na której wypraszać będziemy potrzebne łaski, przez wstawiennictwo Starowiejskiej Matki Miłosierdzia.  Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w sali koło furty.

4. W czwartek przypada dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka. Dar modlitwy i Komunii świętej ofiaruje rejon z numerów od 301- 350. Msza św. w intencji papieża Franciszka będzie o godz. 17.30. Msze święte z Rejonu Papieskiego są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/ O 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. w której polecamy sprawę powołań z naszej parafii.

5. Także w czwartek, o godz. 18.00, w sali kolegium, spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystopują do pierwszej Komunii św.

6. W przyszłą niedzielę wizytację kanoniczną naszej parafii rozpoczyna Ks. Bp Stanisław JAMROZEK. Oficjalne powitanie Ks. Bpa nastąpi na początku Mszy św. o godz. 9.00. Także na tej Mszy św. Ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym, kolejna Msza św. będzie w przyszłą niedzielę wyjątkowo o 11.00. Po południu ks. Bp nawiedzi prywatnie cmentarz i o 16.00 będzie uczestniczył w Gorzkich Żalach, po których zamiast kazania nastąpi prezentacja Grup Duszpasterskich naszej parafii. W poniedziałek o 8.50 Ks. Biskup odwiedzi Zespół Szkół w naszej miejscowości.    

7. Wyrazem wielkopostnej postawy jest między innymi pomoc potrzebującym i biednym. W związku z tym w nawie bocznej bazyliki, jest wystawiony kosz, gdzie można składać produkty dla tych osób.

8. Msze Św. składkowe do Św. Józefa z rejonu od nru 601 do 650, z rejonu od Pani Renaty Kucharskiej do Pana Sobasia oraz z rejonu od Pana Herbuta  po Siostry,  są wywieszone na tablicy ogłoszeń. /zobacz/

9. W związku z dzisiejszą zbiórką dla Huberta, zbiórka do puszek, na rzecz Misyjnego dzieła Ad Gentes, jest przeniesiona na przyszłą niedzielę. Przypominamy, że dzieło to wspiera modlitwą i ofiarami polskich misjonarzy.

10.  Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem. Także na stoliku są ulotki i wizytówki „Modlitwa w drodze”, w kolorze czerwonym,  z podaną stroną internetową, gdzie znajdziemy materiały przygotowane m. innymi przez uczestników Światowych Dni Młodzieży i MAGIS na okres Wielkiego Postu. Zachęcamy bardzo do zabrania materiałów i skorzystania z tej propozycji.

11.  W „Centrum pod Parnasem” czynny jest punkt z dobrą książką religijną, dewocjonaliami i pamiątkami. Zapraszamy!

12.  Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 181 do 195.

13.  Różaniec święty odśpiewają Róże:
- 14 Pani Henryki Zaręba  - 15 Pani Heleny Rymarowicz  - 1 Pana Józef Czech
Początek strony

* * *