1. Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą Wielkiego Postu. Wizytację kanoniczną naszej parafii rozpoczął Ks. Bp Stanisław JAMROZEK. Oficjalne powitanie Ks. Bpa nastąpi na początku Mszy św. o godz. 9.00. Także na tej Mszy św. Ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym, kolejna Msza św. będzie wyjątkowo o 11.00. Po południu ks. Bp nawiedzi prywatnie cmentarz i o 16.00 będzie uczestniczył w Gorzkich Żalach, po których zamiast kazania nastąpi prezentacja grup duszpasterskich naszej parafii. W poniedziałek o 8.50 Ks. Biskup odwiedzi Zespół Szkół w naszej miejscowości.     

2. GORZKIE ŻALE będą dzisiaj o godz. 16.00, po nich prezentacja grup duszpasterskich naszej parafii i wieczorna Msza św. o 17.00. Po Mszach świętych będzie, przeniesiona z ubiegłej niedzieli, zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Ad Gentes. Dzieło to wspiera modlitwą i ofiarami polskich misjonarzy.  

3. Dzisiaj przypada dzień imienin Ks. Abpa Józefa Michalika, Ojca Józefa Baranioka, Ojca Józefa Kuźniara i Brata Józefa Druzgały. Otoczmy solenizantów naszą modlitwą.

4. Jutro, będzie SZKOŁA MODLITWY. Zapraszamy wszystkich chętnych do duchowej formacji i do wspólnej modlitwy.

5. Jutro także rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne Dzieci i Młodzieży z Zespołu Szkół i potrwają do najbliższej środy. Rekolekcje prowadzi Ojciec Zbigniew Szulczyk z Warszawy.

6. We wtorek, o godz. 17.30, będziemy się modlić przez wstawiennictwo MB Miłosierdzia polecając Jej w nowennie nasze troski i radości. Po Mszy św., we wtorek, będzie adoracja krzyża przygotowana przez Akcję Katolicką.

7. Na tablicy  ogłoszeń jest podziękowanie rodziców Huberta Pelca dla Parafialnej Caritas i darczyńców za ofiary przekazane na operację ich syna. Zebrano kwotę 12 723 zł.

8. Wyrazem wielkopostnej postawy jest między innymi pomoc potrzebującym i biednym. W związku z tym w nawie bocznej bazyliki, jest wystawiony kosz, gdzie można składać produkty dla tych osób.

9. We wtorek, 28 marca, od godziny 7.00 do 11.00, będzie zbiórka makulatury na rzecz nowo-otwartego przedszkola w Sudanie Południowym, gdzie pracował Ojciec Tomasz Nogaj. Placówkę tę prowadzą obecnie jezuici z Prowincji Afryki Wschodniej.

10. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem. W „Centrum pod Parnasem” czynny jest punkt z dobrą książką religijną, dewocjonaliami i pamiątkami. Zapraszamy!

11. Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 196 do 210.

12.  Różaniec święty odśpiewają Róże:
- 16 Pani Heleny Sobaś    - 17 Pani Zofii Cyran    - 2 Pana Mariana Skarbka

13. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Stanisław Dąbrowiecki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… . Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony

* * *