Centrum pod Parnasem
Kawiarnia
Wizytacja kanoniczna parafii
Msza św. w Bazylice
Centrum pod Parnasem
Kawiarenka
Orkiestra Parafialna
Czapki orkiestry
Uroczystość 3 maja
Widok na bazylikę
Wizytacja kanoniczna
Msza św. na Willi Starowiejskiej
"Pisk Orła Białego"
Przedstawienie 2016
Projekty
Inauguracja
Orkiestra parafialna
na tle ołtarza
Ogród Biblijny
Poświęcenie 2016
Orkiestra Parafialna
Na Mszy św. z o. Proboszczem
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
Odpust parafialny 2016
Pierwsza Komunia św.
Uroczystość w 2016
1. Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą Wielkiego Postu. Wizytację kanoniczną naszej parafii rozpoczął Ks. Bp Stanisław JAMROZEK. Oficjalne powitanie Ks. Bpa nastąpi na początku Mszy św. o godz. 9.00. Także na tej Mszy św. Ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym, kolejna Msza św. będzie wyjątkowo o 11.00. Po południu ks. Bp nawiedzi prywatnie cmentarz i o 16.00 będzie uczestniczył w Gorzkich Żalach, po których zamiast kazania nastąpi prezentacja grup duszpasterskich naszej parafii. W poniedziałek o 8.50 Ks. Biskup odwiedzi Zespół Szkół w naszej miejscowości.     

2. GORZKIE ŻALE będą dzisiaj o godz. 16.00, po nich prezentacja grup duszpasterskich naszej parafii i wieczorna Msza św. o 17.00. Po Mszach świętych będzie, przeniesiona z ubiegłej niedzieli, zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Ad Gentes. Dzieło to wspiera modlitwą i ofiarami polskich misjonarzy.  

3. Dzisiaj przypada dzień imienin Ks. Abpa Józefa Michalika, Ojca Józefa Baranioka, Ojca Józefa Kuźniara i Brata Józefa Druzgały. Otoczmy solenizantów naszą modlitwą.

4. Jutro, będzie SZKOŁA MODLITWY. Zapraszamy wszystkich chętnych do duchowej formacji i do wspólnej modlitwy.

5. Jutro także rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne Dzieci i Młodzieży z Zespołu Szkół i potrwają do najbliższej środy. Rekolekcje prowadzi Ojciec Zbigniew Szulczyk z Warszawy.

6. We wtorek, o godz. 17.30, będziemy się modlić przez wstawiennictwo MB Miłosierdzia polecając Jej w nowennie nasze troski i radości. Po Mszy św., we wtorek, będzie adoracja krzyża przygotowana przez Akcję Katolicką.

7. Na tablicy  ogłoszeń jest podziękowanie rodziców Huberta Pelca dla Parafialnej Caritas i darczyńców za ofiary przekazane na operację ich syna. Zebrano kwotę 12 723 zł.

8. Wyrazem wielkopostnej postawy jest między innymi pomoc potrzebującym i biednym. W związku z tym w nawie bocznej bazyliki, jest wystawiony kosz, gdzie można składać produkty dla tych osób.

9. We wtorek, 28 marca, od godziny 7.00 do 11.00, będzie zbiórka makulatury na rzecz nowo-otwartego przedszkola w Sudanie Południowym, gdzie pracował Ojciec Tomasz Nogaj. Placówkę tę prowadzą obecnie jezuici z Prowincji Afryki Wschodniej.

10. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem. W „Centrum pod Parnasem” czynny jest punkt z dobrą książką religijną, dewocjonaliami i pamiątkami. Zapraszamy!

11. Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 196 do 210.

12.  Różaniec święty odśpiewają Róże:
- 16 Pani Heleny Sobaś    - 17 Pani Zofii Cyran    - 2 Pana Mariana Skarbka

13. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Stanisław Dąbrowiecki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… . Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony
Boot template designed by starawies.net