1. Przed ołtarzem w bazylice płonie „Światełko Betlejemskie”.
2. Dziś wyjątkowo nie spowiadamy przed południem i tak samo będzie w  czwartą niedzielę Adwentu w przyszłym roku. Do spowiedzi zapraszamy jeszcze od 12:00 do 17:00 oraz jutro od 6:00 do 12:00. Po przerwie świątecznej księża powrócą do konfesjonałów 27 grudnia.
3. W poniedziałek 24 grudnia nie będzie Eucharystii o 18:00. Pasterkę rozpoczniemy o północy. Taca z tej Mszy św. przekazana zostanie na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
O 23:30 zapraszamy na wspólne kolędowanie, które poprowadzi diakonia muzyczna MAGIS.
4. Jutro imieniny obchodzą: ks. abp Adam Szal oraz o. Adam Wolanin SJ. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
5. W pierwszy i drugi dzień Świąt porządek Mszy niedzielny. Nieszporów nie będzie.
6. 26. grudnia na zakończenie Eucharystii o 10:30 odbędzie się posłanie kolędników misyjnych. Dzieci będą kolędować 27 i 28 grudnia, zbierając datki na koledż św. Franciszka z Asyżu, prowadzony przez ojców kapucynów na Madagaskarze. Proszą oni o wsparcie dla stołówki szkolnej, z której korzysta około 700 uczniów.
7. Brat Józef Stanisławski zaprasza do zwiedzania naszej bazyliki, skarbca i muzeum. Specjalne dwugodzinne oprowadzanie dla parafian i gości rozpocznie się 26 grudnia o godz. 14:00.
8. Na tablicy ogłoszeń i w internecie dostępny jest plan kolędy. W dni powszednie rozpoczynamy o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 10:00. Prosimy, by z każdego rejonu przyjechał po księdza samochód. Jeśli ktoś w danym dniu jest nieobecny, może zaprosić księdza w niedzielę 6. stycznia lub w kolejnym tygodniu. Nowe adresy i wszelkie uwagi na temat kolędy proszę zgłaszać w zakrystii lub przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Drobne ofiary pieniężne dla ministrantów prosimy wrzucać do ich skarbonek. Tak zwana taca kolędowa będzie zbierana w niedzielę 20. stycznia.
9. Do końca grudnia kancelaria będzie nieczynna. W ważnych sprawach proszę dzwonić na telefon dyżurny:  502.460.716.
10. W zakrystii są dostępne opłatki i świece "Caritas".
11. "Pod Parnasem" oprócz książek i upominków można kupić krzyże i świece na stół świąteczny.
12. Od 10 do 15 czerwca planowana jest wycieczka parafialna w okolice Kłodzka i Wrocławia. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić zaliczkę 200 zł.
13. Na spotkaniu Rady Parafialnej zapadła decyzja, że zbiórka pieniędzy na remont ogrodzenia cmentarza rozpocznie się dopiero po wakacjach.
14. Przed tygodniem dla Kościoła na Wschodzie zebraliśmy 4 067,50 zł. Bóg zapłać!
15. Różaniec święty odśpiewają Róże:
* 24 Pani Krystyny Nastał
* 25 Pani Anny Data
* 1 Pana Józefa Czecha

Początek strony