Ogłoszenia parafialne

1. Dziś po Mszach św. młodzież ze wspólnoty MAGIS prowadzi zbiórkę do puszek na swoje rekolekcje letnie. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Wilna odbędzie się dziś o 18:00. Na spotkaniu należy wpłacić 550 zł oraz podać numer PESEL i numer telefonu.
3. Zebranie Społecznego Komitetu Budowy Kanalizacji i Wodociągów odbędzie się w czwartek o 18:00 w Domu Strażaka.
4. Eucharystię na zakończenie roku szkolnego odprawimy w piątek o godz. 9:00.
5. Z powodu małego zainteresowania nie będzie wspólnego wyjazdu do Krakowa. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii, jeśli ktoś pojedzie na święcenia kapłańskie i ma wolne miejsca w samochodzie.
6. W ostatnią sobotę czerwca odbędzie się pielgrzymka do Kazimierza Dolnego. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 90 zł.
7. Na cmentarzu umieszczony będzie kontener na szkło. Prosimy, by przestrzegać instrukcji i nie wrzucać do niego innych odpadów.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Warto też zaglądać do księgarni "Pod Parnasem". Nowa biblioteka parafialna jest czynna we wtorki od 17:00 do 17:30.
9. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 27 Pani Marzeny Szelast
* 28 Pani Haliny Tympalskiej
* 4 Pana Mariana Dydka

1. W referendum parafialnym oddano 625 głosów. 484 rodziny popierają projekt odnowienia ogrodzenia wokół cmentarza, 112 rodzin jest przeciw, na 29 kartach zabrakło odpowiedzi. Jeśli chodzi o sprzątanie bazyliki, 513 rodzin złożyło ofiarę na ten cel, a 110 rodzin deklaruje osobisty udział w sprzątaniu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tych ważnych kwestiach. Szczególne podziękowania dla pewnej rodziny z Bliznego, która przekazała ofiarę na sprzątanie kościoła. Rodziny, które nie oddały żadnego głosu, mają jeszcze możliwość zgłoszenia w zakrystii, w jaki sposób będą się angażować w sprzątanie. Ojciec proboszcz ma nadzieję, że lista aktywnych parafian jeszcze się poszerzy.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 10:30 obchodzimy zewnętrzną uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja. Nabożeństwo czerwcowe będzie o 16:30.
3. W środę imieniny obchodzą ojcowie jezuici: Antoni Basiaga i Antoni Krąp. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
4. W następną niedzielę młodzież ze wspólnoty MAGIS przeprowadzi zbiórkę do puszek na swoje rekolekcje letnie. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
5. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Wilna odbędzie się w niedzielę 17. czerwca o 18:00. Na spotkaniu należy wpłacić 550 zł oraz podać numer PESEL i numer telefonu.
6. Organizowany jest wyjazd na święcenia kapłańskie w Krakowie w sobotę 23. czerwca. Przy zapisie w zakrystii dorośli płacą 20 zł, młodzież szkolna - 10 zł. W tym samym dniu osoby prywatne organizują wyjazd do Kalwarii Pacławskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
7. W ostatnią sobotę czerwca odbędzie się pielgrzymka do Kazimierza Dolnego. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 90 zł.
8. Na cmentarzu umieszczony będzie kontener na szkło. Prosimy, by przestrzegać instrukcji i nie wrzucać do niego innych odpadów.
9. Odpady wielkogabarytowe będą odbierane w ustalonych miejscach w Starej Wsi 11 czerwca. Zużyty sprzęt elektryczny odbierany będzie od 10:00 do 17:00 koło Domu Strażaka.
10. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 25 Pani Anny Data
* 26 Pani Zofii Żmuda
* 3 Pana Mariana Żmudy

Początek strony

* * *