Zobacz więcej

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Ogród Biblijny
Adam i Ewa w Raju
Wirydarz
Kwadrat wewnątrz kolegium
Plac kościelny
Widok ogólny
Ogród Biblijny
Adam i Ewa
Plac kościelny
Widok na wejście do kolegium i bazyliki
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny

Licznik

Od 01.04.2017
928071
Dzisiaj
Wczoraj
Ostatni miesiąc
1124
2290
99390
Twoje IP: 54.147.152.6
21-11-2018 17:41

OnLine

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 21 Listopada

Cytat: „Pobyt na ziemi jest strasznym trudem, jeśli częściej na ziemi i z sobą samym przebywasz, niż w niebie i z Bogiem przez miłość.”
Komentarz: Najmniejszy stopień Bożej łaski winien być dla ciebie droższym, niż skarby całego świata; bo chociażbyś wszystkie skarby posiadł, te cię szczęśliwym nie uczynią; łaska przeciwnie, uczyni cię Synem Bożym i dziedzicem nieba. Jak łatwo, jak wielkie otrzymujemy zyski! za bagatelkę nabywamy nieskończoność; politowania godni jesteśmy, jeśli innych towarów szukamy; patrzmy: o to łaska Boża przed nami, i bez złota i bez srebra się nabywa. Od miłości nikt się wymawiać nie powinien. Ani ciężką, ani trudną nie jest. Czemu błądzą myśli nasze po bezdrożach! kopiemy sobie cysterny rozwalone, które nie mogą zatrzymać wody 1, kiedy w jednym wszystko razem mamy, kiedy i na pewno go znaleść możemy i bezpiecznie posiadać. Nikt nam go nie zabierze, jeśli sami nie zechcemy. Nie już chciwy, ale nienasycony jest, komu Bóg nie wystarcza, Bóg, w którym jest wszystko, bez którego niczem jest wszystko. O tyle tylko każda rzecz jest dobrą, o ile zaczerpnie tej dobroci z dobra nieskończonego. W górę serca!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony

* * *