Zobacz więcej

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Ogród Biblijny
Adam i Ewa w Raju
Wirydarz
Kwadrat wewnątrz kolegium
Plac kościelny
Widok ogólny
Ogród Biblijny
Adam i Ewa
Plac kościelny
Widok na wejście do kolegium i bazyliki
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny

Licznik

Od 01.04.2017
1156629
Dzisiaj
Wczoraj
Ostatni miesiąc
9456
1579
44288
Twoje IP: 54.243.17.113
23-03-2019 08:04

OnLine

Odwiedza nas 6393 gości oraz 0 użytkowników.

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 23 Marca

Cytat: „Lepiej nic nie odkładać do jutra, co dziś można zrobić.”
Komentarz: Co Filipowi zjednało przydomek Wielkiego, to winno być prawem dla chrześcianina. On nic nie odkładał do jutra, co można było dziś zrobić; chrześcianin winien postępować tak samo. Jutro jest niepewne, możesz go nie doczekać. Łaska Ducha Świętego opieszałości nie znosi, w tych szczególniej sprawach, które na pochwałę zasługują, dopiero po ich dokonaniu. O wiele wartość czynu podnosimy, gdy go szybko wykonujemy. Ileż-to razy zwłoka okazała się szkodliwą. Wcale do skutku nie przyszło, bez wykonania pozostało, cośmy na inny dzień odłożyli. Wielu za swą występną gnuśność przez całe wieki pokutować będzie musiało i nigdy jej nie odpokutuje. Czyn dobry, skutkiem zwłoki, wiele na swej wartości traci: zwłoka bowiem jak z jednej strony dowodzi niechęci, tak z drugiej wywołuje niezadowolenie. O ile się kto opóźnia z wykonywaniem cnoty, o tyle jej ujmuje chwały. Zamiary nikogo świętym nie uczyniły.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony